Ile kosztują wakacje w Grecji? – przegląd cen

Ile kosztują wakacje w Grecji?

Grecja to kraj, który przyciąga turystów z całego świata. Wyspy o malowniczych krajobrazach oraz kulturowe i historyczne zabytki przyciągają liczne rzesze podróżnych. Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez osoby planujące wakacje w Grecji jest – ile to wszystko kosztuje? Przyjrzyjmy się przeglądowi cen wakacji w Grecji.

Koszt noclegów

Najwięcej wydatków podczas wakacji to rzecz jasna noclegi. Ceny noclegów w Grecji zależą od wielu czynników – m.in. lokalizacji, sezonu, standardu obiektu oraz odległości od plaży. Cena za pokój w hotelu zaczyna się od około 60-70 EUR za noc. W przypadku kwater prywatnych koszt może wynieść nawet 20-30 EUR za noc. Jeśli jednak chcecie zapłacić mniej, warto rozważyć opcję noclegu w rodzinie greckiej lub w apartamencie.

Koszt jedzenia

Ceny jedzenia w Grecji są przystępne, a jednocześnie można skosztować tam tradycyjnych potraw. Przede wszystkim warto zjeść gyros, souvlaki oraz domowe sery i oliwki. Cena jedzenia zależy oczywiście od lokalu, w którym zamówimy posiłek. W karcie menu należy oczekiwać cen od około 8 EUR za danie główne. Do tego dodajmy koszt picia, który zaczyna się od około 2 EUR za butelkę wody lub 4 EUR za piwo.

Koszt transportu

Ceny transportu w Grecji uzależnione są od wybranego środka transportu. Loty do Grecji na lotniskach w Atenach, Salonikach oraz na wyspach greckich odbywają się w sezonie letnim z Polski w cenie od 150 EUR do 350 EUR w zależności od daty wylotu oraz oferty przewoźnika. Oprócz lotnisk, Grecja ma rozwiniętą sieć komunikacji autobusowej, którą można dojechać w każdy zakątek kraju. Koszt biletu zależy od odległości i wynosi od około 1,5 EUR za krótkie trasy do około 15 EUR za dalsze.

Koszt atrakcji turystycznych

W Grecji cos są liczne atrakcje turystyczne, a ich koszt zależy oczywiście od rodzaju i popularności. Wstęp na Akropol w Atenach wynosi około 20 EUR, a na teren Wyspy Kos kosztuje około 12 EUR. W przypadku wakacji na wyspie warto skorzystać z narodowych parków, które związane są z konkretnymi formami przyrody. W przypadku takiej atrakcji można spodziewać się kosztów od około 3 EUR za osobę.

Podsumowując, koszty wakacji w Grecji zależą od naszych wyborów i wymagań. Dlatego warto przede wszystkim zdecydować, co jest dla nas najważniejsze i na czym chcemy się najbardziej skupić podczas wakacji, by to wszystko lepiej zaplanować. Jednakże, wakacje te mogą okazać się przystępne cenowo, które również zadowolą turystów ze skromnym budżetem.

Udostępnij

Popularne Posty

Tagi